جزئیات برنامه قطع برق شهرک های صنعتی در تابستان

0
صنعت
سخنگوی صنعت برق گفت: شهرک‌های صنعتی از ساعت 11 تا 23 یک روز در هفته برای تامین برق محدود می‌شوند که زمان فعالیت خود را به شیفت شب و یا جمعه منتقل می‌کنند.

به گزارش نبض صنعت، مصطفی رجبی مشهدی مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: بعد از تابستان سال 1400 وزارت نیرو برنامه مفصلی را برای احداث و تعمیرات نیروگاهی تدوین کرد. بر اساس این برنامه توانستیم تعمیرات نیروگاهی و تعمیرات شبکه های برق که معمولا به صورت متعارف تا پایان خرداد به طول می انجامد را پایان اردیبهشت ماه به اتمام برسانیم و رکوردی را در این زمینه ثبت کنیم.

رجبی مشهدی در خصوص تامین برق صنایع در تابستان ابراز داشت: امسال توافق خوبی با وزارت صمت داشتیم که بر اساس آن قرار شد صنایع بزرگ تعطیلات خود را به تابستان و روزهای اوج مصرف موکول کنند تا از این طریق به ما در امر برق رسانی به سایر مشترکان یاری رسانند.

وی ادامه داد: طرح مدیریت مصرف صنایع شامل 92 درصد صنایع نمی شود و وضعیت شهرک های صنعتی بسیار متفاوت است به طوری که محدودیت شرکت های صنعتی تنها یک روز در هفته آن هم با اعلام قبلی از ساعت 11 تا 23 است، در صورتی که در سال گذشته محدودیت شرکت های صنعتی روزانه انجام می شد. در واقع امسال برنامه هایی تدوین شده تا واحدهای صنعتی با کمترین محدودیت به فعالیت خود ادامه دهند.

سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: از دیگر اتفاق خوب امسال در صنعت برق، تدوین طرح های تشویقی بسیار خوب در بخش خانگی است. می توان گفت امسال طرح های تشویقی 10 برابر سال گذشته است. بر اساس این طرح به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف 500 تومان پاداش تخصیص داده شود. اگر شهروندی در مناطق عادی کشور مانند تهران و شیراز که منطقه عادی محسوب می شود، 300 کیلووات ساعتی که میزان مصرف آن مشخص شده را به 250 کیلووات ساعت کاهش دهد قبض آنها رایگان می شود و با بیش از این میزان صرفه جویی تا 500 هزار تومان پاداش تعلق می گیرد.

رجبی مشهدی در پایان گفت: این هفته روزهای گرمی را تجربه خواهیم کرد به طوری که دمای هوا در خوزستان به بالا 50 درجه خواهد رسید. لذا لازم است هموطنان با ادامه همکاری خوبی که تا کنون با صنعت برق داشته اند، با خاموشی حتی یک چراغ اضافه و عدم استفاده از وسایل پر مصرف برقی در ساعات اوج مصرف (13 تا 17) در تامین برق پایدار همه مشترکان به خصوص مشترکان مناطق گرمسیر به ما یاری رسانند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید