هکرها، برندگان قرعه کشی خودرو را تغییر می دهند؟

0
قرعه کشی خودروسازان
قرعه کشی خودروسازان
دبیر انجمن خودروسازان گفت: یکی از معاون‌های وزیر صمت مدعی است، هکر‌ها در ازای دریافت مبلغی، فهرست برندگان قرعه‌کشی خودرو را تغییر می‌دهند.

به گزارش نبض صنعت، احمد نعمت بخش گفت: بر اساس اعلام یکی از معاون‌های وزیر صمت، برخی افراد در ازای دریافت مبالغ ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومانی، سایت‌های فروش خودروسازان را هک کرده و اسامی افراد را در فهرست برندگان قرار می‌دهند، اما این ادعای معاون وزیر غیرممکن است؛ زیرا تمام قرعه کشی‌ها زیر نظر شرکت مگا وابسته به سازمان گسترش صورت می‌گیرد.

دبیر انجمن خودروسازان گفت: از این معاون وزیر صمت خواستیم که هزینه هک را با مسئولیت ما به هکر‌ها بپردازد و اگر موفق به ثبت کردن نام خود در فهرست برندگان شد، به آن شرکت خودروسازی که سایتش هک شده، اعلام می‌کنیم سیستم فروش درست نیست و دلال بازی می‌کنید، اما هنوز که چند ماه گذشته، نتوانستند این ادعا را اثبات کنند.

در این مورد توحیدی، مدیرعامل شرکت مگا معتقد است: سایت فروش اینترنتی خودرو نه در اختیار خودروساز و نه در اختیار مردم است؛ دو گروه مجزا مشغول به کار هستند و امکان تبانی و اعمال نفوذ وجود ندارد.

چندی پیش برخی افراد در فضای مجازی اقدام به دریافت مبالغی از افراد کرده و مدعی شدند که می‌توانند سایت فروش خودرو را هک کنند.

سرهنگ دوم حمیدرضا سلطان آبادی رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران گفته بود: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از طریق ورود به لینک تبلیغاتی فروش حواله خودرو، رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید