تشدید بازرسی و نظارت بر بازار خودرو

0
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه‌ای به مدیران کل سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب کرمان بر تشدید بازرسی و نظارت در بازار خودرو تاکید کرد.

به گزارش نبض صنعت، حسین فرهیدزاده در این نامه با اشاره به نوسانات در بازار خودرو و افزایش قیمت حاشیه بازار در مقایسه با قیمت درب کارخانه، گفته که برخی افراد سودجو با سوء استفاده از این فضا اقدام به احتکار خودرو کرده‌اند.

بنابراین به گفته وی بر اساس ابلاغیه شماره ۱۱۴۱۹۰۶۱ در اواخر اسفند ماه سال قبل از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروی سواری از اقلام مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار، اختفاء و امتناع از عرضه قلمداد شده و ضروری است در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان و ناامن سازی فضای بازار برای سودجویان، ضمن بازرسی از پارکینگ‌های نگهداری خودرو، نسبت به رصد دقیق شرایط بازار اقدام و با قید فوریت برخورد بازدارنده و مؤثر با تخلفات احرازی انجام و نتیجه به این سازمان منعکس شود.

بیشتر بخوانید : تداوم صعود قیمت‌ها در بازار خودرو +جدول

گفتنی است هفته گذشته بالاخره میزان افزایش قیمت محصولات خودروسازان بزرگ به صورت رسمی اعلام و اطلاع‌رسانی شد که بر اساس آن متوسط ۲۹ درصد (بین ۱۰ تا ۴۲ درصد) قیمت محصولات خودروهای داخلی افزایش پیدا کرد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید