جزئیات لایحه واردات خودروهای کارکرده به زودی رسیدگی می شود

0
خودروی کارکرده
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: جزئیات لایحه واردات خودروهای کارکرده به زودی رسیدگی می شود.

به گزارش نبض صنعت، محمد رشیدی درباره اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر اینکه در موضوع خودرو باید اختیارات کاملی به وزارت صمت داده شود، گفت: دوستان ما در دولت در بحث استیضاح آقای فاطمی امین ادعایی داشتند مبنی بر اینکه همه مسئولیت‌های حوزه خودرو مربوط به وزارت صمت نیست و به وزیر صمت بازنمی‌گردد  که در برابر این ادعا باید گفت اگر همه مسئولیت‌های حوزه خودرو به وزیر صمت بر‌نمی‌گردد به دولت که باز می‌گردد.

وی افزود: با وجود اینکه مجلس در راستای بهبود بازار خودرو، قانون ساماندهی صنعت خودرو را تصویب کرد، چرا آئین نامه آن به درستی تدوین و اجرایی نشد.

وی در خصوص اختیارات وزیر صمت در حوزه خودرو اضافه کرد: شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا حدود یک سال و نیم پیش برای ساماندهی بازار خودرو به وزیر صمت اختیار دادند، چرا از این اختیارات به درستی استفاده نشد و وزیر صمت این اختیارات را به کار نگرفت و متاسفانه شاهد افزایش 200 برابری قیمت خودرو شدیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه راهکار رفع مشکلاتی مانند قیمت‌های نامتعادل خودرو و کیفیت نامطلوب این کالا واردات خودرو است، ادامه داد: ما به عنوان مجلس باید از چه کسی درباره خودرو سوال کنیم؟ چه کسی به جز دولت به صورت مستقیم در خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودرو مسئولیت مستقیم دارد؟ آیا نهاد دیگری وجود دارد که ما به عنوان نماینده مردم از آن درباره علت نابسامانی بازار خودرو جویا شویم؟

وی با بیان اینکه هر دولتی پیش از سرکار آمدن شعارهایی و وعده‌هایی می‌دهد که پس از سرکار آمدن علاوه بر اینکه باید به این وعده‌ها جامه عمل بپوشاند، باید در برابر مسئولیت‌هایش نیز پاسخگو باشد، تصریح کرد: دولت سیزدهم دولت مسئولیت‌پذیری است و دنبال فرافکنی نیست اما برخی مواقع برخی از دولتمردان این تصور را ایجاد می‌کنند که به جای پاسخگویی فرافکنی کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: از آنجا که یکی از مشکلات کشور صنعت و بازار خودرو است، به محض اینکه لایحه دوفوریتی واردات خودروهای کارکرده به مجلس ارسال شد، دوفوریت آن با حداکثر آرا در مجلس تصویب شد و به زودی نیز جزئیات آن مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که امیدواریم دولت از ظرفیت قانونی که با تصویب این موضوع ایجاد می‌شود به درستی استفاده کند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید