تولید روغن نباتی 30 درصد افزایش یافت

0
کارخانه تولید روغن نباتی

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع روغن نباتی ایران گفت: تولید روغن نباتی در ۹ ماهه امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود ۳۰ درصد افزایش یافت و به یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن رسید.

به گزارش نبض صنعت، رشید عزیزپور افزود: در 9 ماهه سال گذشته، یک میلیون و 250 هزار تن روغن نباتی تولید شده بود که امسال (در 9 ماه) به یک میلیون و 650 هزار تن رسید.

وی گفت: در حوزه روغن‌های صنعتی نیز نسبت به سال گذشته رشد داشتیم به طوری که در 9 ماهه سال 99 حدود 450 هزار تن روغن صنعتی تولید شده بود که امسال میزان تولید به 660 هزار تن افزایش یافته است.

عزیز پور افزود: امسال حوزه واردات و تولید روغن خوراکی با مشکل خاصی مواجه نبوده ایم و به واسطه شرایط کنترلی که ایجاد شده میزان عرضه و تقاضا کاملا رصد می‌شود.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع روغن نباتی ایران گفت: برخی مواقع در برهه‌هایی از سال، شاهد کمبود‌هایی در بازار روغن مصرفی خانوار بودیم که این موضوع بیشتر ناشی از جو روانی و انتشار اخبار کذب در فضا‌های مجازی بود که مصرف کنندگان به بازار هجوم می‌آورند و بیشتر از نیاز خود خریداری و در منزل انبار می‌کردند، اما خوشبختانه از ابتدای سال، کاهشی در تولید و واردات این کالای مصرفی رخ نداده است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید