اختصاصی نبض صنعت؛
زیان ۵.۴ هزار میلیارد تومانی ذوب آهن/حال مادر صنعت فولاد وخیم است

0
ذوب آهن اصفهان
گزارش حسابرسی شده صورت های مالی شرکت ذوب آهن اصفهان از زیان خالص بیش از ۵ هزار و ۴۲۴ میلیارد تومانی ذوب آهن در سال ۱۴۰۱ حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نبض صنعت، گزارش تفسیری مدیریت ارائه شده در صورت‌های مالی تلفیقی سال مالی منتهی به 1401/12/29 (حسابرسی شده) بزرگترین فولادساز کشور حاکی از آن است که زیان خالص شرکت ذوب آهن اصفهان در سال گذشته به بیش از ۵ هزار و ۴۲۴ میلیارد تومان رسیده است.

ذوب آهن اصفهان که با نماد ذوب در بازار سرمایه شناخته می شود ولقب مادر صنعت فولاد کشور را دارد، در حالی سال ۱۴۰۱ را با زیان قابل توجه پشت سر گذاشته که بسیاری از صنایع کشور به تولیدات این کارخانه بزرگ وابسته اند و علاوه بر صنعت ساختمان و ریل سازی، سایر صنایع نیز برای تولید به طور مستقیم و غیرمستقیم نیازمند مواد اولیه عرضه شده توسط ذوب آهن هستند.

در چنین شرایطی سود خالص ذوب آهن اصفهان در سال ۱۴۰۰ معادل ۲ هزار و ۱۹ میلیارد تومان بوده و در آن سال رشد ۲۸ درصدی را نسبت به سال ۹۹ داشته است.

همچنین سود خالص سال ۹۹ ذوب آهن با رشد ۱۱۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ به هزار و ۵۸۱ میلیارد تومان رسیده بود.

شرکت ذوب آهن اصفهان در حالی با زیان خالص بیش از ۵ هزار و ۴۲۴ میلیارد تومانی روبرو است که نقش شرکت های فولادی در تامین ارز مورد نیاز کشور بسیار مهم و قابل توجه است.

به این ترتیب زیان چنین شرکتی ممکن است باعث بروز برخی کمبودها در عرضه ارز در کشور شود که نتیجه ای جز رشد قیمت دلار نخواهد داشت.

جزئیات زیان ناخالص، زیان خالص و زیان عملیاتی شرکت ذوب آهن اصفهان در جدول زیر قابل مشاهده است:

زیان شرکت ذوب آهن اصفهان(میلیون ریال)

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید