انتقاد وزارت صمت از خودش: کیفیت خودروهای داخلی پایین است

0
خودرو

مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت گفت: ما قبول داریم که کیفیت خودرو‌های داخلی پایین است، اما وزارت صمت درباره ایمنی خودرو‌ها کوتاه نمی‌آید و اگر مشکلی در ایمنی باشد قابل اغماض نیست.

به گزارش نبض صنعت، در حالی که وزارت صمت به عنوان ناظر اصلی کیفیت خودروها به حساب می آید، سهیل معمارباشی، مدیرکل صنایع حمل‌ و نقل وزارت صمت از پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی انتقاد کرد.

معمارباشی با بیان اینکه وضعیت کیفی خودرو‌های داخلی ما آن‌طور که باید نیست و باید خودروسازان در حوزه کیفیت بیش از این کار کنند، گفت: دو شرکت بزرگ خودروسازی ما تاکنون هزاران میلیارد تومان ضرر کرده‌اند و همچنان در زیان هستند، واحدی که در زیان باشد نمی‌تواند در حوزه کیفیت و توسعه محصولات عملکرد خوبی داشته باشد.

وی با اشاره به تصادف زنجیره‌ای حادثه بهبهان و باز نشدن کیسه هوا، افزود: کیسه هوا دارای جعبه سیاه است و باید این جعبه‌های سیاه به‌دقت بررسی شود و چنانچه مشکلی در کیسه هوای خودرو‌ها باشد قابل اغماض نیست، ما سالانه گزارش‌هایی مبنی بر بازشدن کیسه هوا در تصادفات از خودروسازان دریافت می‌کنیم که این نشان می‌دهد ایراد کلی وجود ندارد اما درباره حادثه بهبهان نیاز به بررسی دقیق‌تری داریم و چنانچه قصوری از خودروسازان سر زده باشد حتماً تبعات آن را می‌پذیرند.

معمارباشی ادامه داد: در حادثه بهبهان حدود 23 خودرو برای شرکت سایپا بود و 15 خودرو برای شرکت ایران خودرو و 21 خودروی دیگر هم از سایر شرکت‌ها بودند، 50 درصد از خودرو‌های این حادثه قبل از سال 89 تولید شده بودند و کلاً کیسه هوا نداشتند.

مدیرکل صنایع حمل‌ و نقل وزارت صمت گفت: شرکت‌های بازرسی مستقل، شاخص‌های کیفی خودرو‌ها را بررسی می‌کنند و گزارش‌های نظارتی به ما ارسال می‌شود و ما هم گزارش‌ها را هر سه ماه یک بار به مجلس ارسال می‌کنیم.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید