مصرف آهن و فولاد کاهش یافت

0
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران گفت: به دلیل شرایط جوی در پایان سال، مصرف آهن و فولاد در کشور کاهش پیدا می‌کند. بنابراین در ۶ ماه دوم سال خرید و فروش آهن و فولاد برای ساخت و ساز با اُفت روبرو است.

به گزارش نبض صنعت، حمیدرضا رستگار درباره وضعیت خرید و فروش آهن و فولاد، اظهار داشت: به دلیل شرایط جوی در پایان سال مصارف آهن و فولاد کاهش پیدا می‌کند بنابراین در ۶ ماه دوم سال خرید و فروش آهن و فولاد برای ساخت و ساز اُفت پیدا می‌کند به طوری که بازار آهن و فولاد نسبت به ماه‌های دیگر سال رونقی ندارد.
وی افزود: در اسفند ماه سفارشات آهن و فولاد آغاز می‌شود تا مواد اولیه ساخت و ساز سال جدید را تهیه کنند.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در خصوص وضعیت بازار در دولت جدید به میزان گفت: با توجه به اینکه هنوز تفکرات و رفتار دولت قبل در ساختار تصمیم‌گیری‌ها تأثیرگذار است، ولی با تغییر و تحولی که در وزارت صمت و ساختار اقتصادی کشور ایجاد شده تغییر نگرش و عملکرد را شاهد بوده‌ایم.
رستگار اظهار کرد: اشکالاتی را به عنوان بخش خصوصی با بورس کالا داشته‌ایم که شامل نحوه کشف قیمت بورس و موضوعاتی در خصوص عملکرد بورس است که تا کنون اصلاح نشده است.
وی خاطر نشان کرد: بخش خصوصی باید نمایندگی‌هایی به صورت ثابت در تصمیم‌گیری‌ها داشته باشند، ولی متاسفانه هنوز نماینده‌ای نداریم که در حوزه فولاد در نوع قیمت‌گذاری و مکانیزم قیمت‌گذاری در تصمیم گیری‌ها دخیل باشد و امیدواریم مسئولین و تصمیم‌گیران در تصمیمات این حوزه بخش خصوصی را در موضوعات و اظهارنظر‌ها مورد توجه قرار دهند.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در خصوص وضعیت صادرات آهن و فولاد، گفت: در حال حاضر صادرات آهن و فولاد به صورت پراکنده انجام می‌شود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید