انحصار در خودروسازی درس عبرتی برای صنعت لوازم خانگی باشد

0
بازار لوازم خانگی
بازار لوازم خانگی
تولیدکنندگان لوازم خانگی در حالی مقابل واردات لوازم خانگی به کشور مقاومت می کنند که به گفته عضو کمیسیون صنایع مجلس، وضعیت انحصار در صنعت خودروسازی باید درس عبرتی برای سایر صنایع باشد.

به گزارش نبض صنعت، الهویردی دهقانی درباره گرانی لوزام خانگی اظهار داشت: هرچند تولیدکنندگان لوزام خانگی ادعا می‌کنند که افزایش قیمتی نداشتند اما باید به این نکته توجه کرد که این افراد در تلاشند که به بهانه‌های مختلف بهای محصولات تولیدی را افزایش دهند حال آنکه بسیاری از موارد موردنیاز تولید با هزینه ریالی بوده و حتی اگر ارزی هم باشد نرخ ارز نیز در هفته‌های گذشته کاهش یافته است.

دهقانی با بیان اینکه با توجه به نزدیکی به ایام نوروز ضرورت برخورد با متخلفان بیش از پیش احساس می‌شود، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با تشدید نظارت‌ها بر بازار از افزایش قیمت و گرانفروشی لوازم خانگی جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه اتحادیه‌ها نیز باید به وظایف ذاتی خود با قدرت بیشتری عمل کنند تا شاهد فشار مضاعف بر مردم نباشیم، اضافه کرد: ایجاد بازار انحصاری برای برخی از کالاها در صورتی که تولیدکنندگان به آن به عنوان فرصتی برای بهبود کیفیت و کاهش قیمت تمام شده تولید استفاده نکنند، نتایج نامطلوبی به دنبال خواهد داست.

وی تصریح کرد: با ایجاد انحصار و اعمال برخی محدودیت‌ها شاهد مشکلات بسیار در صنعت خودروسازی هستیم بنابراین بازار خودرو باید درس عبرتی برای سایر صنایع باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه تولید و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار لوازم خانگی را باید به بخش خصوصی واگذار کنیم، ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز باید بازار را از طریق راهکارهای مختلف تنظیم‌ کند و از ایجاد فضای انحصاری برای برخی افراد جلوگیری کند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید