کاهش یک تا ۹ درصدی تولید فولاد طی ۱۱ ماهه 1400

0
صنعت فولاد
صنعت فولاد
آمار تولید فولادی‌ها نشان می‌دهد از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، همه فرآورده‌های فولادی اعم از شمش و همچنین مقاطع تخت و طویل فولادی با افت تولید یک تا ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شده‌ است.

به گزارش نبض صنعت، طبق آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در ۱۱ ماهه امسال میزان تولید کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) و شمش فولاد بیشترین میزان کاهش تولید را داشته‌اند.

میزان تولید فولاد میانی (تولید شمش فولاد) در مجموع ۱۱ ماهه سال جاری ۹ درصد افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است. تولید این ماده معدنی از ۲۷ میلیون و ۷۲۴ هزار تن به ۲۵ میلیون و ۳۳۸ هزار تن تقلیل یافته است.

پس از آن، تولید مقاطع تخت فولادی نیز از هشت میلیون و ۳۱۵ هزار تن در مجموع ۱۱ ماهه ۱۳۹۹ به 7 میلیون و ۷۲۰ هزار تن در مدت مشابه سال جاری رسیده و بدین ترتیب هفت درصد کاهش تولید را ثبت کرده است.

از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه به ترتیب ۱۸ میلیون و ۲۸ هزار تن محصولات فولادی و ۱۰ میلیون و ۳۰۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع) تولید شده است که نسبت به ۱۸ میلیون و ۹۸۳ هزار تن (محصولات فولادی) و ۱۰ میلیون و ۶۶۸ هزار تن (مقاطع طویل فولادی) تولیدی ۱۱ ماهه ۱۳۹۹ به ترتیب پنج درصد و سه درصد کاهش تولید داشته‌اند.

طبق آمار، تولید آهن اسفنجی در مدت مذکور سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کمترین میزان کاهش تولید را داشته است. تولید آهن اسفنجی از ۲۷ میلیون و ۸۴۲ هزار تن در مجموع ۱۱ ماهه سال گذشته به ۲۷ میلیون و ۴۷۸ هزار تن طی مدت مذکور سال جاری رسیده و۳۶۴ هزار تن معادل یک درصد کاهش تولید داشته است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید