استیضاح وزیر صنعت اعلام وصول می شود؟

0
وزیر صنعت
وزیر صنعت، معدن و تجارت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نمایندگانی که استیضاح وزیر صنعت را طرح کرده‌اند بر نظر سابق خود مصرند و منتظرند که هیات رئیسه آن را اعلام وصول کند.

به گزارش نبض صنعت، علی جدی درباره احتمال تغییر در روند قرعه‌کشی خودرو در سال جاری اظهار داشت: هرگونه تغییر در روند اجرای قرعه‌کشی و یا تصمیمات مربوط به خودرو در حیطه اختیارات وزارت صمت است اما ما همچنان نسبت به عملکرد خودروسازان انتقاد داریم، همه ساله برنامه‌های زیادی را اعلام می‌کنند اما هیچ‌ یک اجرا نمی‌شود.

وی تاکید کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که دولت باید از حوزه خودروسازی خارج شده و همچنین بخشی از نیاز داخل از واردات تامین شود تا ساخت خودرو رقابتی شود و خودروساز هم تولید خود را بالا ببرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تا زمانی که بحث عرضه و تقاضای خودرو بالانس نشود اتفاق مثبتی نمی‌افتد. بارها خودروسازان وعده داده‌اند که عرضه را افزایش می‌دهند تا پروسه قرعه‌کشی متوقف شود اما عملا هیچ‌گونه افزایش تولیدی نداشته‌اند.

وی یادآور شد: حتی اگر خودروسازان تولید را بالا ببرند یک سال تعهد فروش دارند که به آن عمل نکرده‌اند.

جدی درباره وضعیت استیضاح وزیر صمت نیز گفت: نمایندگانی که موضوع استیضاح را طرح کرده‌اند بر نظر سابق خود مصرند و رای خود را پس نگرفته‌اند و منتظرند که هیات رئیسه اعلام وصول کند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع مورد انتقاد نمایندگان همچنان موضوع کیفیت، کمیت، واردات و میزان تولید خودرو است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید