یک دلیل عجیب برای گرانی خودرو در شهرستانها

0
بازار خودرو
بازار خودرو
رئیس اتحادیه خودروی اصفهان گفت: یکی از مشکلات فعلی، حمل و نقل خودرو به شهرستان‌ها است که شاید 15 تا 20 روز یا یک ماه، خودرو فاکتور شده و آماده تحویل به مشتری است اما به مشتری پیام می‌دهند که خودش خودرو را از تهران تحویل بگیرد.

به گزارش نبض صنعت، علیرضا جلوانی درباره روند افزایش قیمت خودروهای داخلی به خصوص محصولات ایران خودرو در بازار گفت: این افزایش قیمت‌ها از حدود 10 تا 15 روز اخیر شروع شده که بیشتر به خاطر عرضه کم خودرو است که شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تولید و عرضه‌شان را کاهش داده‌اند. افزایش قیمت ارز از دیگر عوامل بالا رفتن قیمت‌ها است.

وی افزود: یکی دیگر از عوامل، احتکار خودرو است. خیلی‌ها را می‌شناسیم که خودرو را در منازلشان احتکار کرده‌اند و از فروش آن جلوگیری می‌کنند. همه این عوامل باعث می‌شوند یک خریدار معمولی در شهرستان که به ما مراجعه می‌کند، برای پیداکردن یک پژو 206 معمولی با وقفه مواجه شود.

رئیس اتحادیه خودروی اصفهان خاطرنشان کرد: از دیگر مشکلات ما حمل و نقل خودرو به شهرستان‌ها است که شاید 15 تا 20 روز یا یک ماه فاکتور شده و آماده تحویل به مشتری است اما به مشتری پیام می‌دهند که خودشان بروند و خودرو را از تهران تحویل بگیرند. این مشکل از سال جدید خیلی بیشتر شده که شاید دلیل آن وجود مشکلاتی برای حمل و نقل خودروهای تولید شده از سوی کارخانه‌ها به خاطر افزایش هزینه‌های حمل و نقل است.

جلوانی افزود: اگر مشتری مراجعه نکند و خودرو را تحویل نگیرد حداقل تا یک ماه دیگر آن را ارسال می‌کنند. حتی کارخانه‌ها پیشنهاد می‌دهند 700 یا 800 هزار تومان هزینه آن را به مشتری پرداخت کنند که خودش خودرو را تحویل بگیرد و به شهرستان منتقل کنند. این کار برای مشتری صرف ندارد چون اگر بخواهد خود تحویل بگیرد از صفر بودن خارج می‌شود و اگر با تریلی بخواهد خودرو را حمل کند، هزینه‌اش بیشتر می‌شود. همه این مسائل باعث شده که هر روز با افزایش قیمت خودروهای داخلی مواجه باشیم.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید