خودروسازان به التهاب بازار دامن می‌زنند

0
پارکینگ خودرو
پارکینگ خودرو
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند خودروسازان کمبود قطعه را دلیل عرضه کم خودرو به بازار می‌دانند اما در بازدیدها دیده شده که خودروها به دلیل نبود قطعاتی که به وفور در بازار یافت می‌شود، ناقص مانده‌اند.

به گزارش نبض صنعت، سید علی موسوی با انتقاد از گرانی افسارگسیخته قیمت خودرو، گفت: مافیای خودرو از کاهش قیمت این کالا جلوگیری می‌کند و در بسیاری از اظهارات، تورم را دلیل گرانی خودرو می‌دانند حال آنکه اکنون خود رشد بهای خودرو بر کل بازار تاثیر داشته و افزایش آن موجب رشد تورم خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی با ایجاد جنگ روانی تلاش می‌کنند قیمت خودرو را افزایش دهند، افزود: قوه قضاییه و سازمان بازرسی باید به این موضوع ورود کند زیرا ترک فعل‌هایی در این صنعت رخ داده است.

موسوی تقاضای کاذب را یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو برشمرد و اضافه کرد: در حالی که تقاضای واقعی بازار حدود یک میلیون و 500 هزار دستگاه است در هر طرح فروش فوری، میلیون‌ها نفر ثبت نام می‌کنند که این وضعیت موید  وجود تقاضاهای کاذب در بازار است.

وی با بیان اینکه درباره مافیای خودرو افشاگری می‌کنم، ادامه داد: مافیای خودرو تلاش می‌کند با ایجاد عطش در بازار، قیمت‌ها را افزایش دهند براساس گزارش‌های ارائه شده در برخی پارکینگ‌های خودروسازان خودرو همچنان دپو شده است که باید سوال کرد در شرایطی که بازار نیازمند عرضه بیشتر خودرو است چرا این شرکت‌ها با عرضه قطره چکانی به التهاب بازار دامن می‌زنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: هرچند خودروسازان کمبود قطعه را دلیل عرضه کم خودرو به بازار مطرح می‌کنند اما در بازدیدها دیده شده که خودروها به دلیل نبود قطعاتی ناقص مانده‌اند که این قطعات در بازار به وفور یافت می‌شود؛ به طور مثال خودرو به دلیل نبود آینه در کف پارکینگ مانده است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید