فروش خودرو در سامانه یکپارچه وزارت صنعت از هفته آینده

0
خودرو
خط تولید خودرو
سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت گفت: اولین فروش خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو از هفته آینده انجام خواهد شد.

به گزارش نبض صنعت، عبدالله توکلی لاهیجانی در مورد سامانه فروش یکپارچه خودرو اظهار داشت: از خودروسازان می‌خواهیم به کسب و کار اصلی خود که تولید خودرو است بپردازند و با مکانیسم عرضه شفاف در سامانه یکپارچه فروش خودرو، هرگونه شائبه‌ای را درباره بازارسازی‌های کاذب که در ذهن مردم ایجاد شده است برطرف کنند.

وی با بیان اینکه زیرساخت عرضه خودرو در  سامانه متمرکز فراهم شده است، افزود: وزرات صمت از خودروسازان خواسته که توان عرضه خود را به صورت شفاف اعلام کنند تا هفته آینده در سامانه متمرکز عرضه خودرو (سامانه یکپارچه فروش خودرو) عرضه شفاف انجام شود.

سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت با بیان اینکه از هفته آینده اولین فروش خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو  را خواهیم داشت، گفت: یکی از مزیت‌های سامانه یکپارچه فروش خودرو آن است که بیش از آنچه توان تولید خودروساز است فروش صورت نگیرد و تعهداتی که فراتر از توان است اتفاق نیفتد بلکه بر اساس همان تعدادی که مجوز فروش داده می‌شود، فروش فوری و پیش فروش انجام شود و به عبارتی در عرضه خودروها شفافیت ایجاد شود.

توکلی لاهیجانی افزود: خودروسازان بخش خصوصی نیز از طریق این سامانه خودروهای خود را عرضه خواهند کرد.

سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت افزود: شائبه‌ای وجود داشت مبنی بر اینکه خودروسازان بخش خصوصی بازارهایی را ایجاد می‌کنند و در آن بازارها به قیمت های گزاف خودرو فروخته می‌شود و برخی از غوغاسازی‌‌هایی که در روزهای اخیر اتفاق افتاده ناشی از همین مساله است.

وی گفت: شفاف‌سازی ممکن است هزینه‌هایی داشته باشد، اما وزارت صمت مطابق دستور رئیس جمهور این شفافیت را به نفع مصرف کننده واقعی انجام می‌دهد و خودروسازان در سال تولید دانش بنیان به کسب و کار اصلی خود که تولید خودرو است متمرکز شوند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید