قیمت جدید مرغ، تخم‌مرغ، روغن و لبنیات اعلام شد

0
فروشگاه
فروشگاه
نرخ مصوب حداکثری جدید ۱۲۶ کالای اساسی در گروه‌ کالایی مرغ، تخم مرغ، روغن و لبنیات اعلام شد.

به گزارش نبض صنعت، ستاد تنظیم بازار عصر روزگذشته درباره مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اطلاعیه جدیدی صادر کرد؛ در اطلاعیه شماره 2 ستاد تنظیم بازار درباره مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها آمده است؛ پیرو اطلاعیه قبلی و سخنان ریاست جمهور در گفتگوی زنده و مستقیم با مردم، با توجه به اقدامات انجام‌شده و اطمینان از تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و بررسی‌های کارشناسی در خصوص اصلاح و متناسب‌سازی قیمت کالاهای مشمول طرح (روغن، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات) سقف قیمت کالاهای مذکور تعیین شد.

در این اطلاعیه اشاره شده است که این سقف قیمت ها  از روز پنج‌شنبه مورخ 1401/2/22 به‌ تدریج مجاز به اعمال قیمت‌های جدید خواهند بود. استانداران نسبت به متناسب‌سازی قیمت کالاها در هر استان و نظارت بر رعایت قیمتها، اقدامات لازم را به‌عمل خواهند آورد.

در این اطلاعیه مجددا تاکید شده است که یارانه نان و دارو همانند گذشته برای تمامی دهک‌ها و اقشار جامعه برقرار بوده و اقلام مذکور مشمول تغییر قیمت نخواهد شد. با عنایت به مراتب مذکور در بند یک، مبلغ کمک‌معیشتیِ واریز شده قابل برداشت خواهد بود.

 در این نامه اشاره شده است که افزایش قیمت سایر کالاها بدون طی فرآیند قانونی ممنوع است و همچنان‌که در اطلاعیه شماره یک تأکید شد سازمان‌های تعزیرات و حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مکلف به رصد مستمر بازار و برخورد با هرگونه تخلف می‌باشند. هموطنان نیز در صورت مشاهده تخلف، مراتب را از طریق سامانه‌های ارتباطات مردمی (شماره‌های 124 و 135) به نهادهای مذکور اطلاع دهند.

اقدام به استعلام قیمت‌های جدید از اتحادیه‌های مرتبط نمود که بر این اساس حداکثر قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ 39800 تومان و هر شانه تخم مرغ 30 عددی با وزن 1.9 کیلوگرمی 76 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم مرغ 59800 تومان اعلام شد.

براساس پایه شیرخام هرکیلوگرم  12000 تومان درب گاوداری قیمت شیرنایلونی 900گرمی 1/5% چربی 15000 تومان ، شیر بطری یک لیتری 1/5%چربی 18000 تومان، ماست 2/5کیلوئی1/5%چربی 49500 تومان، پنیر uf400 گرمی نسبتاً چرب 37500 تومان تعیین شد.

کالاهای اساسی , یارانه نقدی , ستاد تنظیم بازار , قیمت تخم مرغ , قیمت مرغ , انجمن صنایع لبنی , قیمت لبنیات ,

 همچنین بر اساس اطلاعیه اتاق اصناف قیمت مصرف‌کننده روغن مایع آفتابگردان 810گرمی پخت‌وپز 63000 تومان و قیمت مصرف‌کننده روغن مایع 810گرمی سرخ‌کردنی 62000 تومان است که جزئیات آن در جدول قیمت انواع روغن قابل روئیت است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید