درخواست افزایش قیمت رب گوجه با وجود کاهش قیمت گوجه

0
رب گوجه فرنگی نایاب شد
رئیس اتحادیه بارفروشان با اشاره به کاهش قیمت هر کیلو گوجه ربی از ۶ هزار تومان به ۴ هزار و ۸۰۰ تومان، گفت: درخواست تولیدکنندگان رب گوجه فرنگی برای افزایش قیمت این محصول ربطی به قیمت گوجه فرنگی ندارد.

به گزارش نبض صنعت، مصطفی دارایی نژاد گفت:  ۲.۵ برابر مصرف کشور تولید رب گوجه فرنگی داریم که با این وجود کمبودی در تولید این کالا نداریم.

وی تصریح کرد: قیمت فعلی هر کیلو گوجه ربی ۴ هزار و ۸۰۰ تومان است و هیچ گونه محدودیت و کمبودی در عرضه وجود ندارد.

به گفته وی، قیمت هر کیلو گوجه ربی از ۶ هزار تومان به ۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است.

دارایی نژاد گفت: با توجه به کاهش قیمت گوجه فرنگی به عنوان ماده اولیه تولید، نوسان قیمت رب گوجه و درخواست تولیدکنندگان برای اصلاح قیمت ارتباطی به این محصول ندارد.

۲.۵ برابر مصرف کشور تولید رب گوجه فرنگی داریم

قاسمعلی حسنی، دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی نیز گفت: رب گوجه فرنگی تا قبل از اصلاح نظام یارانه جزو کالاهای تحمیلی بود که توسط شرکت های توزیع کننده داده می‌شد، اما بعد از مردمی سازی یارانه ها دیگر خبری از توزیع انبوه کالا نیست.

به گفته وی، با مردمی سازی یارانه ها و آزادسازی قیمت ها تولیدکنندگان رب گوجه منتظر تصویب قیمت های جدید هستند و همین امر منجر به عرضه محدود محصول شده است.

حسنی افزود: ۲.۵ برابر مصرف کشور تولید رب گوجه فرنگی داریم که با این وجود کمبودی در تولید این کالا نداریم.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طی روزهای اخیر عرضه رب گوجه به بازار محدود شده، چرا که تولیدکنندگان به واسطه افزایش هزینه های تولید در انتظار تصمیم سازمان حمایت برای اصلاح قیمت هستند و تاکنون هیچ گونه تغییری در نرخ این کالا وجود نداشته است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید