یک‌سوم لوازم‌خانگی موجود در بازار قاچاق است

0
دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور گفت: به جرات می‌توان گفت اکنون یک‌سوم محصولات لوازم‌خانگی موجود در بازار قاچاق است که در این میان قاچاق‌پذیری تلویزیون از دیگر محصولات بیشتر است.

به گزارش نبض صنعت، محمدرضا شهیدی با بیان اینکه عمده لوازم‌خانگی قاچاق از مرزهای غربی و جنوبی وارد می‌شود، افزود: بخشی از این کالاها، در اصل کالاهای تقلبی است که افراد سودجو لوگوی برندهای معروف را به آنها الصاق می‌کنند.

وی اضافه‌کرد: همچنین برخی دیگر از آنها لوازم خانگی تولید کشور مصر است که از سوی برندهای بزرگ جهان به منظور مصرف در بازار آفریقا طراحی و تولید شده و با گذر از کشورهای اردن و عراق به بازار کشورمان راه می‌یابد.

شهیدی اظهار داشت: عمده لوازم‌خانگی یاد شده، اجناس درجه ۲ برندهای مطرح کره جنوبی است.

رشد ۲۰ درصدی تولید تلویزیون در کشور تا پایان دی‌ماه

دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه تولید انواع تلویزیون در کشور با رشد ۲۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته همراه شد.

این مقام صنفی بیان‌داشت: با وجود افزایش تولید کارخانجات، اما پایین بودن قدرت خرید مردم سبب شده تا شاهد رکود در بازار باشیم.

وی گفت: این رکود در شرایطی است که به‌هرحال زمزمه افزایش احتمالی قیمت‌ها برخی افراد را به سمت بازار می‌کشاند، ضمن اینکه به هر حال تلویزیون یک کالای ضروری است و مردم به آن نیاز دارند.

این مقام صنفی یادآور شد: آخرین بار تیرماه امسال و زمانی که دلار به نرخ ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شد، افزایش ۱۵ درصدی قیمت تلویزیون اجازه داده شد.

بیشتر بخوانید : لوازم خانگی ایرانی ۱۵درصد گران شد

وی ادامه‌ داد: امروز و با گذشت چند ماه از آن زمان، با توجه به افزایش شدید قیمت ارز، تورم کلی حاکم بر اقتصاد و به‌ویژه بالا رفتن هزینه‌های حمل و نقل، شرکت‌ها درخواست خود برای افزایش قیمت‌ها را به وزارت صمت ارائه داده‌اند که در دست بررسی است.

شهیدی خاطرنشان‌ کرد: درخواست افزایش قیمت بسته به نوع تلویزیون تولیدی شرکت‌ها، بین ۱۰ تا ۲۵ درصد بوده است که باید ببینیم آیا با آن موافقت می‌شود یا خیر؟

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید