ازسرگیری واردات ماشین آلات معدنی

0
معدن
معدن
معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت گفت: برنامه وزارت صمت درخصوص تامین ماشین‌آلات معدنی آغاز شده است.

به گزارش نبض صنعت، رضا محتشمی‌پور افزود: سال گذشته محدودیت‌هایی در این زمینه وجود داشت که از سال ۱۳۹۹ اعمال شده بود و این محدودیت‌ها برای ماشین‌آلات بدون ساخت داخل کامل برداشته شد و هم اکنون برای واردات ماشین آلات معدنی زیر ۵ سال هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و معدنکاران می‌توانند این ماشین‌آلات را وارد کنند.

وی ادامه داد: ازسویی دیگر در ماشین‌آلات بالای ۵ سال شرایط کاملا تغییر کرد، حتی برای رفع مراحل کند اداری موضوع به استان‌ها واگذار شد و در شهر تهران به صورت سیستمی مجوز‌ها دنبال می‌شود.

محتشمی پور گفت: آمار‌های منتشر شده ازطرف خانه معدن به دنبال اجرایی شدن این تصمیمات نشان داد که در ۴ ماه نخست امسال جهش بسیاری در بخش واردات داشتیم و قیمت ماشین‌آلات در بازار داخلی افت محسوسی داشته است.

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت ادامه داد: این برنامه وزارت صمت ادامه دارد، با بخش معدن همراه هستیم و هم اکنون به صورت محسوسی تعداد ماشین‌آلاتی که وارد می‌شود یا از داخل تامین می‌شود، تفاوت کرده است.

وی افزود: وزارت صمت برنامه‌هایی برای تامین مطلوب ماشین‌آلات معدنی در داخل کشور دارد که با حمایت از تامین مالی قرارداد‌های ساخت داخل می‌توانیم حجم تامین ماشین‌آلات از داخل را افزایش دهیم.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید