واکنش سازمان استاندارد به محموله گندم های سُربی: استاندارد است

0
واردات گندم

در حالی که از نظر رئیس آزمایشگاه کنترل و کیفیت سازمان غذا و دارو، محموله گندم وارداتی از روسیه آلوده به سرب است، سازمان استاندارد اعلام کرد که این محموله گندم از نظر کیفیت و سلامت مطابق با استانداردهای ملی ایران است.

به گزارش خبرنگار نبض صنعت، هنوز جنجال مرجوع شدن برخی محصولات کشاورزی صادراتی ایران تمام نشده که حالا موضوع واردات محموله گندم با آلودگی شدید به سرب از روسیه به کشورمان خبرساز شده است.

مژگان پورمقیم، رئیس آزمایشگاه کنترل و کیفیت سازمان غذا و دارو با تایید ترخیص محموله گندم وارداتی آلوده به سرب از روسیه، گفته است: مجوز ترخیص این محموله موقتی است و صرفا به دلیل آنکه سیلوهای گندم کشور خالی است، اجازه ترخیص به آن داده شده است.

وی البته تاکید کرد: این گندم آلوده هنوز وارد چرخه مصرف مردم نشده است.

بیشتر بخوانید: محموله گندم با آلودگی شدید به سرب وارد کشور شد/خالی بودن سیلوها؛ دلیل واردات

در این شرایط سازمان استاندارد طی نامه ای به مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان اعلام کرد که این گندم ها قابل مصرف اند.

طبق اعلام سازمان استاندارد، بر اساس نتایج آزمون انجام شده، محموله گندم وارداتی از روسیه از نظر کیفیت و سلامت مطابق با استانداردهای ملی ایران است.

محمدرضا مرتضوی، رئیس هیات مدیره کانون صنایع غذایی در این مورد گفت: طبق مستنداتی از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران ارائه شده است، میزان سرب موجود در گندم های وارداتی در حد استاندارد و طبیعی است و مجوزهای لازم برای مصرف انسانی گندم ها اخذ شده است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید