سازمان حمایت: ۲ هزار قلم کالا ارزان شد

0
تابش
عباس تابش

رئیس سازمان حمایت گفت: از ۷ هزار قلم کالایی که تاکنون مشمول طرح درج قیمت تولیدکنندگان شده، ۲ هزار قلم کاهش قیمت ۵ تا ۶۵ درصدی داشته است.

به گزارش نبض صنعت، عباس تابش گفت: به طور مثال قیمت نوشابه از حدود ۱۵ هزار تومان پس از اجرای این طرح در ابتدا به حدود ۱۱ هزار تومان و سپس به حدود ۱۰ هزار تومان و اکنون ۹۵۰۰ تومان رسیده است و اگر ۳۰ درصد سود آن را محاسبه کنیم قیمت مصرف کننده آن حدود ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومان شده است لذا فقط در هر نوشابه حدود ۳۵۰۰ تومان به نفع مصرف کننده می‌شود.
رئیس سازمان حمایت گفت: توزیع کننده در کالا‌های مصرفی ۳۰ درصد و در کالا‌های سرمایه ای ۲۰ درصد مجاز به افزایش قیمت است.
وی گفت: قیمت برنج در کف بازار کیلویی ۷۵ هزار تومان است امسال سازمان حمایت در پروسه خرید گران میوه شب عید نیست و این بر عهده تعاون روستایی قرار دارد.

تابش افزود: پیش بینی سازمان حمایت کاهش ۵ تا ۶۵ درصدی قیمت‌ها در بازار با اجرای این طرح است و دست دلالان برای افزایش قیمت‌ها بسته می‌شود.

وزارت صمت در سه فاز طرح درج قیمت کارخانه روی اقلامی را آغاز کرده است. بر این اساس توزیع کننده نیز باید احتساب 10 تا 30 درصدی سایر هزینه ها و سود را در هنگام توزیع روی قفسه کالاها درج کند. مردم نیز با رویت قیمت کارخانه و قیمت عرضه کالا می توانند گرانفروشی را به سازمان حمایت گزارش کنند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید