عوارض صادرات، برخی کارخانه های سیمان را تعطیل می کند

0
سیمان
سیمان
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه تعیین عوارض عملاً امکان صادرات را برای تولیدکنندگان سخت و حتی غیرممکن خواهد کرد، گفت: برخی از کارخانجات در نقاط مرزی و با هدف صادرات احداث شده‌اند که اعمال عوارض صادراتی باعث تعطیلی آنها خواهد شد.

به گزارش نبض صنعت، عبدالرضا شیخان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال صنعت سیمان با چالش‌های مختلفی روبه‌رو شده است، افزود: در سال حمایت از تولید متأسفانه تصمیمات غیرکارشناسی برای صنعت سیمان گرفته شده است به‌ نحوی که اخیراً اعلام شده است عوارض صادرات کلینکر 11 درصد و عوارض صادرات سیمان 5 درصد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تعیین عوارض عملاً امکان صادرات را برای تولیدکنندگان سخت و حتی غیرممکن خواهد کرد، گفت: برخی از کارخانجات مرزنشین و با هدف صادرات احداث شده‌اند و اعمال عوارض صادرات باعث تعطیلی آنها خواهد شد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با تأکید بر اینکه هزینه‌های حمل‌ و نقل نیز 35 درصد افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: کارخانجات سیمان امروز با تنش‌های مختلفی روبرو هستند، حتی اعلام شده است در تخصیص برق نیز محدودیت‌هایی اجرایی می‌شود، در زمستان هم گاز کارخانجات را متوقف می‌کنند و آنها مجبور هستند با هزینه‌های گران مازوت تهیه کنند.

شیخان افزود: درخواست‌های متعددی از وزارت صنعت برای برگزاری جلسات و رفع مشکلات پیشِ‌ روی تولیدکنندگان داشته‌ایم اما متأسفانه هنوز پاسخی به ما ارائه نشده است.انجمن سیمان | انجمن صنفی کارفرمایان سیمان ,

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید