آغاز تخصیص ارز نیمایی به واردکنندگان روغن

0
کارخانه تولید روغن نباتی
معاون تجارت و خدمات وزارت صمت گفت: واردکنندگان کالا‌های اساسی مانند روغن می‌توانند از ارز نیمایی استفاده کنند.

علیرضا شاه‌میرزایی گفت: از ابتدای اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، توزیع روغن خوراکی با همکاری شرکت‌های پخش در چهار مرحله آغاز شد که سه مرحله آن به صورت موفقیت‌ آمیز به پایان رسید و مرحله چهارم آن در حال انجام است. در واقع ما از شرایط حاد کمبود روغن خوراکی در فروشگاه‌ها با افزایش میزان تولیدات عبور کرده‌ایم.

معاون وزیر صمت افزود: خرده‌فروشی‌های مرتبط با طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها بیش از ۵۰۰ هزار واحد هستند. خرید بیش‌تر مردم در روز‌های پیش از اجرای طرح و عرضه کم‌تر، کمبود کالا‌هایی مانند روغن در فروشگاه‌ها جدی بود؛ اما در طرح توزیع ضربتی به سرعت توانستیم این کمبود را جبران کنیم.

به گفته وی، در دو روز بیش از ۶۰ درصد فروشگاه‌های زنجیره ای، دارای روغن خوراکی برای فروش بودند؛ سپس با همکاری دستگاه‌های نظارتی و بازرسی، مانع‌زدایی از شرکت‌های پخش صورت گرفت. همچنین اختلاف نظر‌ها و تفسیر‌های متفاوتی که در مورد مفهوم احتکار، ترکیب کالا‌های پایه و کالا‌های دارای ارزش افزوده و همچنین چگونگی درج قیمت بر روی کالا بود، رفع شد و موانعی که از سوی دستگاه‌های نظارتی در مسیر پخش سریع کالا ایجاد شده بود برداشته شد.

شاه‌میرزایی درباره خبر منتشره درباره درخواست معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی برای جابه‌جایی اختصاص ارز کالا‌های اساسی از ارز ترجیحی به ارز نیمایی گفت: این جابه‌جایی در سامانه اعمال شده و واردکنندگان کالا‌های اساسی مانند روغن می‌توانند از ارز نیمایی استفاده کنند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید