صنایع آب‌بر موظف به شفاف سازی منابع آبی مصرفی خود شدند

0
صنعت فولاد
صنعت فولاد
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، صنایع آب‌بر موظف به شفاف سازی ترکیب منابع آبی مورد استفاده خود در سال ۱۴۰۱ شدند.

به گزارش نبض صنعت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۱، بند الحاقی ۶ و بند الحاقی ۷ در تبصره ۸ لایحه را بررسی کرده و آنها را به تصویب رساندند.

بر اساس بند الحاقی ۶ در تبصره ۸ همه صنایع آب‌بر (به تشخیص وزارت نیرو) موظفند تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۱ نسبت به شفاف سازی ترکیب منابع آبی مورد استفاده اقدام کنند.

وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و نیرو موظفند بسته تشویقی و تنبیهی برای کاهش استفاده از آبهای سطحی و زیرزمینی توسط این صنایع و جایگزین کردن آن با پساب صنعتی و شهری را تا پایان شهریورماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران برساند.

بر اساس بند الحاقی ۷ در تبصره ۸، در راستای مدیریت بحران آب و سالم سازی محصولات کشاورزی و کاهش وابستگی در تأمین خوراک دام، وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور حداکثر ظرف 6 ماه برنامه ملی کاهش تبخیر سطحی از طریق توسعه آبیاری زیر سطحی، برنامه کاهش مصرف سموم شیمیایی و سالم سازی خاک، آب و محصول، برنامه قطع وابستگی و خودکفایی خوراک دام سبک، سنگین و طیور را تدوین و اجرا کند.

همچنین وزارت جهاد کشاورزی مکلف به تجهیز و راه اندازی پژوهشگاه های مرجع اندازه گیری سموم باقی مانده در محصولات کشاورزی است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید