قیمت میوه تنظیم بازاری 2 هزار تومان افزایش یافت

0
میوه
میوه
قیمت هر کیلو میوه تنظیم بازاری 2 هزار تومان افزایش یافت. 

به گزارش نبض صنعت، درحالی که چندی پیش استانداری و جهاد کشاورزی استان تهران قیمت میوه‌های تنظیم بازاری را ۹ تا ۱۲ هزار تومان اعلام کرده بودند، مدیرعامل سازمان تعاون روستایی این قیمت ها را اشتباه خواند و گفت: قیمت سیب و پرتقال تنظیم بازاری ۱۱ تا ۱۴ هزار تومان است.

چندی پیش استانداری و جهاد کشاورزی استان تهران قیمت میوه‌ تنظیم بازاری را در استان تهران برای هر کیلوگرم پرتقال 9 هزار تومان و سیب قرمز و زرد 11 هزار تومان و 12 هزار تومان اعلام کرده بود اما حالا مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی این نرخ ها را اشتباه خوانده است.

اسماعیل قادری‌فر، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی اظهار داشت: قیمت میوه‌های تنظیم بازاری در شهر تهران بر اساس جلسه کارگروه تنظیم بازار دولت مقرر شد که  براساس قیمت روز میادین میوه و تره بار شهر تهران تعیین شود.

وی افزود: بر این اساس قیمت هرکیلوگرم سیب زرد 14200 تومان، سیب قرمز 13200 تومان و پرتقال 11 هزار تومان است که در سامانه‌های هوشمندی نظیر بازرگام و اسنپ فود با همین قیمت توزیع می‌شود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: کیفیت میوه های که به صورت هوشمند توزیع می شوند از میوه های توزیع شده در میادین و سطح شهر بالا تر است و به صورت رایگان درب منزل افراد تحویل داده می‌شود.

وی تصریح کرد: قیمت میوه های تنظیم بازاری شب عید در استان ها نیز توسط استانداران تعیین می شود، نرخ  این محصولات 5 تا 15 درصد زیر قیمت خرده فروشی آن استان است.

قادری‌فر در واکنش به اعلام قیمت 9 هزار تومانی برای پرتقال و 11 تا 12 هزار تومانی برای سیب توسط استانداری و جهاد کشاورزی استان تهران به تسنیم گفت: قیمت های اعلام شده توسط یکی از مدیران استانداری تهران اعلام شد که نرخ  های اعلامی وی اشتباه بود.

وی اظهار داشت: قصد ما از توزیع میوه شب عید تنظیم بازار است و یک کالایی را به مقداری نیاز ذخیره کرده ایم تا از ایجاد هرج و مرج  در بازار جلوگیری شود.

وی افزود:به طور مثال قیمت سیب قرمز تنظیم بازاری در یزد 12 هزار تومان و سیب زرد 13 هزار تومان و پرتقال 10 هزار تومان در بازار توزیع می شود؛ این محصولات توسط سامانه های توزیع هوشمند نیز به همین قیمت توزیع می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: میوه های تنظیم بازاری توزیع شده توسط سامانه های هوشمند کیفیت بالایی دارد و در صورتی که مردم از کیفیت محصول راضی نباشند می‌توانند محصولات خریداری شده را عودت دهند.

وی اظهار داشت: عرضه میوه‌های سیب و پرتقال تنظیم بازاری آغاز شده است و توزیع آنها تا 13 فرودین ماه ادامه دارد.

قادری فرد گفت: زمان ارسال میوه های تنظیم بازاری توسط سامانه های هوشند حداکثر 24 ساعته است که درب منزل افراد تحویل داده می‌شود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید